Lankytojo bilietas

Jūs galite paremti Metelių regioninio parko direkcijos veiklą įsigydami savanorišką Lankytojų bilietą . Vienkartinio lankytojo bilieto kaina - 1 Eur.

Lankytojo bilietai platinami:

 • Metelių regioninio parko lankytojų centre, kuris birželio-spalio mėnesiais dirba ir šeštadieniais (Seirijų g. 2, Metelių k., vieta žemėlapyje);
 • Siunčiant SMS su tekstu MRP numeriu 1860. Trumposios žinutės kaina - 1,35 Eur
 • „Perlo“ terminaluose;

„Tiketa“ bilietų platinimo sistemoje ( internetu, per nemokamą programėlę, bilietų kasose).

Įsigyjant bilietus taikomas aptarnavimo mokestis: „Perlo“ terminaluose – 0,25 Eur, „Tiketa“ tinkle – 0,20 Eur.

LANKYTOJO BILIETŲ RŪŠYS, KAINA IR GALIOJIMAS:

* vienkartinis Lankytojo bilietas galioja 5 dienas nuo biliete nurodytos galiojimo datos Metelių regioninio parko lankymui. Lankytojo bilieto kaina – 1 Eur;

vieno mėnesio Lankytojo bilietas:

 • galioja 30 dienų nuo biliete nurodytos galiojimo datos Metelių regioninio parko lankymui. Lankytojo bilieto kaina – 5 Eur;
 • galioja 30 dienų nuo biliete nurodytos galiojimo datos visų valstybinių parkų lankymui. Lankytojo bilieto kaina – 10 Eur;


vienerių metų Lankytojo bilietas:

 • galioja 12 mėnesių nuo biliete nurodytos galiojimo datos visų valstybinių parkų lankymui. Lankytojo bilieto kaina – 20 Eur;
 • šeimos Lankytojo bilietas galioja 12 mėnesių nuo biliete nurodytos galiojimo datos šeimai, kurią sudaro 2 ar daugiau asmenų ir ne mažiau kaip vienas iš jų yra vaikas iki 18 metų, visų valstybinių parkų lankymui. Vienerių metų šeimos bilietas taip pat galioja vienam šeimos nariui. Lankytojo bilieto kaina – 25 Eur.

Lankytojo bilieto surinkimas ir panaudojimas 2020 metais

Kas yra bendro tarp sūpuoklių Dusios ežere ir Kryžių šventovės šaltinio? Tai Jūsų gausiai perkami savanoriški lankytojo bilietai. Ačiū sąmoningiems lankytojams. Per 2020 metus Metelių regioninio parko direkcija surinko 3849 eurus už lankytojo bilietus. Džiugu, kad daugėja lankytojų, kurie įsigyja 5 eurų vertės mėnesinį bilietą.

Netoli atstatytos Kryžių šventovės, pietvakarinėje Dusios ežero pakrantėje, yra stebuklingomis galiomis garsėjantis šaltinis. Lankytojų (241 eur) ir Alytaus motociklininkų keliautojų klubo "Baltic Bikers RC" lėšomis buvo atnaujinti šulinio žiedai ir padaryti vandens tyrimai.

Aplinkos pažinimas ir poilsis gamtoje nebūtų tokie smagūs, jeigu nebūtų tvarkingos vietelės, kur karaliai pėsti vaikšto. Lankytojų centro WC priežiūrai per 2020 metus buvo panaudoti 1774 eurai arba 42 centai nuo kiekvieno nupirkto bilieto.

Nebuvo pamišti ir rečiausi parko ropliai. Balinių vėžlių apsaugai buvo skirta 839 eurai arba po 22 centus nuo kiekvieno bilieto.

Ne visos atliekos pasiekia rūšiavimo konteinerį. Bešeimininkių atliekų tvarkymui panaudoti 135 eurai.

 

Lankytojo bilieto surinkimas ir panaudojimas 2019 metais

Šiandien dar trumpam prisiminsime 2019 metus, tačiau kiek kitu kampu. Daugiau ar mažiau daugelis esate girdėję apie saugomos teritorijos lankytojo bilietą, kai kas esate įsigiję, gal ir ne vieną kartą. Per metus surenkama suma nėra labai įspūdinga, viso labo 4062 €, tačiau šios lėšos yra labai svarbios tiek Lietuvos balinių vėžlių populiacijai, tiek tiems patiems tūkstančiams lankytojų aplankančių Metelių RP lankytojų centrą ir prie pat centro esantį vieną gražiausių Lietuvos paplūdimių.

Daugiausia, 1308 €, buvo išleista lankytojų centro ir teritorijos išlaikymui bei priežiūrai. Be šių lėšų žolytė liktų nešienauta, o aukšta žolė puiki erkių buveinė . Na, o kur dar tualetas, šiukšlių surinkimas ir išvežimas, ir kitos akimi nematomos (nematomos, kos sutvarkytos), tačiau kainuojančios “smukmenos”.

940 € kainavo “robotuko” gydimas. Taip, turime nuotolinę vikšrinę šlaitų šienavimo mašiną Agria 9600, kurią meiliai vadiname robotuku ir kuri atlieka 4 žmonių darbą šlaituose ir pelkėse, balinių vėžlių buveinėse. Dirbdamas ekstremaliomis sąlygomis mūsų robotukas kartais “suserga” ir jo “gydymas” nėra pigus, tačiau be jo vėžliams, ir ypač jų jaunikliams, išgyventi būtų kur kas sunkiau.

Na ir visos kitos smulkmenos: naujos informacinės lentelės apžvalgos bokšte ir pažintiniam take, nauja stendo informacija prie apžvalgos bokšto, dažai gamtinio tako žymėjimui, vaikiška dviračio kėdutė (dabar dviračiais galite keliauti ir su vaikučiais); mediena ir jos išpjovimas stendams, suoliukams, šikšnosparnių rūsio durims; tekinti rąstai stendo Meteliuose remontui (pats remontas pavasarį), berods 6 dviračių remontas - visa tai atsiėjo dar 879 €.

 

2017 metais įsiyta lankytojai įsigijo lankytojo bilietų už 2647 €.

Pusė surinktų lėšų (1300 eurų) panaudota balinių vėžlių buveinių tvarkymui. Vėžliams reikalingos ne tik mažos kūdros, bet ir kalvų šlaitų pievos, kuriose vėžlienės sudeda kiaušinius. Nupirkome automobilinę priekabą, kuria bus vežiojama nuotolinio valdymo šlaitų žoliapjovė. Priekaba taip pat bus naudojama tvarkant pažintinius takus.
Džiugu, kad paskutiniais metais gausus būrys žmonių lankosi lankytojų centre ir Dusios maudykloje. Kita dalis pajamų buvo skirta pasenusių lankytojų centro langų keitimui ir lankytojų centro WC priežiūrai.
Atlikti darbai ir įsigytos prekės už 2016 metais surinktas Lankytojo bilieto lėšas

Per 2016 metus gauta 2060 € pajamų už bilietus, o išleidome 1708 €. Nemaža dalis lėšų panaudota infrastruktūros ir pačios teritorijos prie lankytojų centro priežiūrai ir tvarkymui, nuotekų išvežimui. Buvo suorganizuotas dviračių žygis "Mink į priekį 2016", atlikti Dusios intakų vandens kokybės tyrimai aiškinantis ežero intensyvios eutrofikacijos priežastis.
2015 metais iš lankytojo bilieto įsigijome irklentę, kuria per 2016 metus NEMOKAMAI pasinaudojo daugiau kaip 130 lankytojų, turinčių lankytojo bilietą. Sekantį sezonui taip pat paruošėme staigmeną, kuria bus galima pasinaudoti, jei oras neleis mėgautis Dusios ežeru. Šia elektrine transporto priemone bus galima pasiekti Kryžių šventovę, apžvalgos bokštą, pravažiuoti pažintiniu taku ir pan. Nuo sekančio pavasario Metelių parko vertybes bus galima pažinti ir keliaujant netradiciniu transportu. Užsiėmimai moksleiviams gamtoje bus tiek patrauklūs, kad telefonai, planšetės ir net asmenukės bus kuriam laikui pamiršta.

 • Detalus 2016 metų išlaidų sąrašas:

  • Šiukšlių ir nešvarumų išvežimas - 468 eur;
  • Inventoriaus remontas - 56 eur;
  • Leidyba su regioninio parko simbolika - 385 eur;
  • Ženkliukai dviračių žygiui - 156 eur;
  • Vandens kokybės tyrimai - 44 eur;
  • Draugiška aplinkai transporto priemonė lankytojams 579 eur;
  • Pažintinio turizmo organizavimas (tako žymėjimas 20 eur. dviračių žygiui).


  Atlikti darbai ir įsigytos prekės už 2015 metais surinktas Lankytojo bilieto lėšas

  Per 2015 metus Metelių regioninio parko direkcija platindama Lankytojo bilietus surinko 2015 eurų, iš jų 2000 eurų gauta už vienkartinius Lankytojo bilietus. 600 eurų nepanaudota ir palikta 2016 metams. Ačiū už paramą.

  • Pagaminti 4 nauji mediniai lauko baldų komplektai prie Lankytojų centro.
  • Prižiūrėtas Lankytojų centro tualetas.
  • Įsigyta irklentė, kurią lankytojo bilietą turintys žmonės galės nuomotis išskirtinėmis sąlygomis.
  • Prie Lankytojų centro įrengtas vienas naujas suolas ir atnaujintos vienerios sūpuoklės.
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-06-28