Ledo žinios

2022 m.

2022 02 04. Vasario pradžioje Metelio ir Obelijos ežero ledo storis paaugo iki 19 cm . Yra pavienių sniegu apsnigtų properšų. Dusios ežero ledas antrą kartą susidarė tik sausio pabaigoje ir yra nevienalytis. Centrinėje dalyje ledas susidaręs iš sušalusio šlapio sniego, o 500 metrų ruože prie kranto - iš sušalusių ledo gabalų. Žinant, kad artimiausiu metu orai atšils, ant Dusios ežero ledo lipti nepatartina.

2022 01 25. Ant Metelio ir Obelijos ežerų kol kas ledas dar tvirtai laikosi, atitinkamai storis - 13 ir 14 cm. Dusios ežeras yra užšąlęs, tačiau ledo storis siekia vos keletą centimetrų. Ledas tirpsta tiesiog akyse, o ir krentantis lietutis padėties negerina. 

2022 01 20.Prie pietinio Dusios ežero prie kranto vandenyje plūduriuoja ledo kalnai, tolėliau ežeras banguoja. Metelio ir Obelijos ežerų ledo storis 13 cm. Kai kur atšilę pakraščiai, vietomis sunku užlipti ant ledo.

2022 01 14. Labai stiprus vėjas pajudino Dusios ežero ledą, o ledo gabalus sunešė į pietinį ežero krantą ir pakrantę.

2022 01 13. Vaikščioti Dusios ežero ledu dar nesaugu - visą ežerą ledas užtraukė trečiadienį ir dabar ties lankytojų centru ledo storis yra tik 5 cm. Metelio ir Obelijos ežerų ledas per paskutines kelias naktis smarkiai ūgtelėjo. Metelyje ledo storis siekia 15 cm, o Obelijos ežere - 12 cm storį.

2022 01 04. Ledas pasidarė nebesaugus. Obelijos ir Metelio ežerų ledo storis siekia tik 4-5 cm. Abiejų ežerų pakraščiai atšilę. Dusia banguoja nesuspėjusi užšalti. Yra nuogirdų, kad sausio 3 dieną jau buvo mažiausiai vienas žmogus įlūžęs ant ledo. Saugokite save ir kitus!

2021 m.

2021 12 30. Dusia dar vis plaukia, pašalusios tik pakrantės. Metelio ežero ledas stipriai "paūgėjo", net iki 13 cm. Pastebėtas gan neįprastas šiems ežerams reiškinys „žvejų skruzdėlynas“. Obelijos ežero ledas sustorėjo ne taip daug, pasiekė 11 cm. Matyt užmestas didesnis sniego sluoksnis sutrukdė pasiekti "aukštesnius rezultatus". Tokio žvejų antplūdžio seniai Metelys nematė, ešerių pagauna visi, tad planuojant pasimėgauti žiemos žūklės malonumais, kviečiame nesnausti ir užsiimti vietas iš ryto, kitaip per šventes ant ledo vietos gali ir pritrūkti.

2021 12 23. Metelio ir Obelijos ežerai jau pasidengė ledu. Dusios ežere vanduo dar banguoja, ledas sukaustė tik 50 metrų pločio pakrantės ruožą. Obelijos ežero ledo storis siekia 6 cm, Metelio - tik 4 cm. Primename, kad storesnis nei 7 cm storio ledas išlaiko pavienius asmenis, o asmenų grupės gali lipti, kai ledo storis siekia 12 cm .

2021 03 25. Ežerų ledas Metelių krašte skaičiuoja paskutines dienas. Atšilęs oras ties Kimsinės pieva ant Metelio ežero atvėrė didelę properšą, kurioje turškiasi sugrįžę vandens paukščiai. Ledo storio pamatuoti nepavyko, nes ledas nėra stiprus, didžioji jo dalis virtusi "šerbetu" ir lipti ant jo pernelyg pavojinga.

2021 02 19. Per keturias paras ledo storis parko ežeruose ūgtelėjo nuo 2 iki 4 cm. Ledo storis Dusios ežere siekia 25 cm, Metelio ežere - 26 cm, o Obelijos ežere  - 25 cm .

2021 02 10. Sniego danga ant ežerų apie 15 cm, todėl ledo storis auga nebe taip sparčiai, vietomis sniego svoris išstūmė ant ledo šiek vandens. Ledo storis Dusios ežere siekia 17 cm, Metelio ežere - 22 cm, o Obelijos ežere  - net 22 cm (Alytaus raj.)

2021 02 05. Ledo storis Dusios ežere siekia 18 cm, Metelio ežere - 18 cm, o Obelijos ežere  - net 21 cm (Alytaus raj.)

Dusios, Metelio ir Obelijos ežerų ledo storio grafikas

2021 02 01. Ledo storis Dusios ir Metelio ežeruose siekia 15 cm, Obelijos ežere - 20 cm. Tačiau ežeruose yra susiformavęs dvigubas ledas (ledas, vanduo, ledas). Privažiavimai prie ežerų kai kur sudėtingi.

2021 01 18

Šaltis pagaliau sukaustė ir Dzūkijos didžiuosius ežerus. Dusios ežerą užšalo tik sekmadienio ryte. Pirmadienį Dusios ežero ledas dar buvo nesaugus vaikščioti. Ledo storis siekė tik 5 cm netoli kranto, buvo lengvai prakertamas peikena.

Metelio ežero ledo storis pirmadienio ryte svyravo tarp 10 ir 12 centimetrų.

Obelijos ežere, kuris yra Alytaus rajono teritorijoje, ledo storis yra apie 10 cm.

Būkite atsargūs lipdami ant ežerų ledo.

 

2020 m. sausio 6 d.. Dusios, Metelio ir Obelijos ežerai nesukaustyti ledo, banguoja. Ledo storis visuose trijuose ežeruose - 0 cm.

 

Vasario 22 d. Dusios ežero ledas tirpsta, aižėja, pakraščiai vietomis jau plaukia. Toliau nuo kranto ledo storis 13 cm, bet lipti ant jo jau nėra saugu. Panaši situacija ir kituose ežeruose.

Vasario 15 d. Paskutinės savaitės šiluma nestipriai suplonino Dzūkijos ežerų ledą. Penktadienį Dusios ežero ledo storis siekė 15 cm, o Metelio - 18 cm. Vietomis ledas prie kranto yra atitirpęs. Metelio ledą iš viršaus ardo telkšančios vandens balos.

Vasario 8 d. Paskutinėmis dienomis nors ir vyraujant gerokai permainingiems orams, Metelių krašto ežeruose susidarė tvirta ledo danga. Ledo storis Dusios ežere prie lankytojų centro 100 m atstumu nuo kranto pasiekė 18 cm. Metelio ežere ties Metelių poilsiaviete ir Obelijos ežere ties Mockoniu kaimu ledas sutvirtėjęs iki 25 cm. Žvejų mėgėjų laimikis nėra gausus, bet pasitaiko ir stambesnių 200-300 gramų ešeriokų.

Sausio 23 d. Paskutinę naktį paspaudęs šaltukas ne juokais pastorino Dusios ežero ledą. Prie lankytojų centro, 200 m nuo kranto, ledo storis siekia 11 cm. Lipti ant Dusios ežero yra saugu.

Sausio 18 d. Dusios ežero ledo tvirtumo nė nepavyksta išbandyti, traška ir lūžta iš karto prie pat kranto. Metelio ežero ledo storis 50 m atstumu nuo kranto ties Metelių poilsiaviete siekia 8 cm, tačiau yra vietų kur tesiekia 3 cm. Manome, jog vertėtų luktelėti ateinančią savaitę žadamo šaltuko.

Sausio 11 d. Dusios ežerą ledas užtraukė tik šį ketvirtadienį, todėl šiandien ryte jo storis ties Metelių regioninio parko Lankytojų centru siekia tik 3 cm!!! Metelio ežere ties Metelių poilsiaviete, 100 metrų nuo kranto atstumu, ledo storis pasiekė 12 cm, tačiau reikia būti ypatingai atsargiems, nes vietose, kur storesnė sniego danga, ledas plonas ir siekia vos 6 cm. Obelijos ežere - 8 cm, ant ledo daug sniego, siūlome einant nuolat pasitikrinti ledo storį.
Visi, aišku, žinote, bet dėl visa ko primename - vienam žmogui saugiu ledas laikomas, kai jo storis siekia 7 cm, grupei - 12 cm.

Sausio 10 d. Dusios ežerą padengė plonas ledo sluoksnis. Liko kelios nedidelės properšos.

Sausio 9 d. Metelio ežero ledo storis ties Meteliais siekia 6 cm. Ledas netvirtas, užlipus traška, kol kas nėra saugu.

Sausio 4 d. Dusios ežeras banguoja, ledas susidaręs tik šiaurinėje ežero įlankoje, vadinamoje "kojoje".
Metelio ežeras užšalęs, bet ledo storis tik iki 1 cm.
Obelijos ežeras užšalęs, ledo storis siekia iki 3 cm.

2018 m. gruodžio 21 d.. Dusios ir Metelio ežerai nesukaustyti ledo, banguoja. Ledas sukaustė dalį Obelijos ežero.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-02-04