Balinių vėžlių jaunikliai grįš į namus

Data

2020 06 05

Įvertinimas
1
balin_vezlys_900.JPG

Ar teko matyti Lietuvoje gyvenantį retą balinį vėžlį? Jeigu ne, tai dabar turite puikią progą - birželio 19 dieną nuo 12 iki 13 val. prie Metelių regioninio parko lankytojų centro bus galima pamatyti balinių vėžlių jauniklius, išgirsti apie jų gyvenimą, tykančius pavojus ir perspektyvas iš specialistų lūpų. Vietos adresas - Seirijų g. 2, Metelių k, Lazdijų raj.

 

2019 metų rudenį 60 vėžliukų buvo iškasta iš žemės ir išvežta į Lietuvos zoologijos sodą Kaune. Visą žiemą saugiai praleidę Lietuvos zoologijos sodo specialistų globoje, birželį vėžliukai bus paleisti į mažas kūdras Dzūkijoje, kuriose jau gyvena jų gentainiai. Ilgą laiką lietuviškos žiemos netrukdė vėžliams išgyventi, tačiau paskutiniais metais, dėl pasikeitusių klimatinių sąlygų, išsiritę, tačiau po žeme žiemoti pasilikę vėžliukai gali neišgyventi.

Balinių vėžlių apsaugos projektą įgyvendina Metelių regionino parko direkcija kartu su Lietuvos zoologijos sodu.

Daugiau informacijos galite gauti tel. 8 601 55716 (lankytojų centro administratorius Artūras Pečkys)

Po renginio neskubėkite grįžti namo. Dalyviai galės apžiūrėti lankytojų centro ekspoziciją, pasisupti sūpuoklėse ant vandens bei savarankiškai pasivaikščioti pažintiniu taku su regioninio parko gidu. Už keleto kilometrų stovi Metelių apžvalgos bokštas. Renginys nemokamas.

Kol neatšauktas karantinas, prašome laikytis renginiams lauke keliamų reikalavimų. Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir laikytis 1 metro atstumo tarp ne vienos šeimos ar giminaičių narių. Prašome nedalyvauti renginyje, jeigu pasireiškė bent vienas viršutinių kvėpavimo takų ligų požymis (karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas). Renginyje negali dalyvauti asmenys, kuriems tuo metu privaloma izoliacija.

Renginio Facebook įvykis: https://www.facebook.com/events/3302865299745327/