Kviečiame savanoriauti saugomose teritorijose

Data

2022 03 31

Įvertinimas
0
Talkos_dalyviai_2021.jpg

Savanoriauti saugomose teritorijose yra ne tik naudinga gamtai, bet ir pašėlusiai smagu. Suburk savo įmonės komandą, išsirink saugomą teritoriją iš gerų darbų žemėlapio bei suderink atvykimo datą. Savanoriškas talkas organizuoja „Naturalit“ projekto komanda ir saugomų teritorijų direkcijos.

Talkos metu įmonių darbuotojai leis laiką gamtos apsuptyje ir kartu padės atkurti vertingas saugomų rūšių buveines, o saugomų teritorijų specialistai supažindins savanorius su vertingiausiomis augalų ir gyvūnų rūšimis bei kitomis gamtinėmis ir kultūrinėmis tos teritorijos vertybėmis.

Žaliosios iniciatyvos tikslas – padėti saugomų teritorijų direkcijoms, kurioms reikia pagalbos, ir įmonėms, kurios nori prisidėti, atrasti vienoms kitas ir patirti abipusę naudą. 

Sąraše – daugiau nei 70 savanorystės pasiūlymų visoje Lietuvoje. Talkos yra reikalingos įvairiais metų laikais, pradedant pavasariu ir baigiant vėlyvu rudeniu, todėl kiekviena komanda atras prasmingą veiklą jai tinkamu metu.

Įmonių patogumui sukurtas skaitmeninis žemėlapis, kuriame galima matyti savanorystės veiklų poreikį ir pobūdį skirtinguose Lietuvos regionuose.

Lietuvoje yra įsteigti 5 nacionaliniai ir 30 regioninių parkų, taip pat 6 valstybiniai rezervatai. Iš viso saugomos teritorijos Lietuvoje užima beveik 18 proc. šalies ploto. Dauguma šių teritorijų dėl savo ypatingų gamtinių vertybių įtrauktos ir į europinį „Natura 2000“ saugomų teritorijų tinklą.

Kviečiame prisidėti prie invazinių augalų, šluotinio raipsto (šluotinio sausakrūmio) ir gausialapio lubino naikinimo Metelių regioniniame parke. Šios dvi invazinių augalų rūšys greitai plinta ir stelbia vietines augalų rūšis. Augalai bus raunami ir iškasami kastuvais. Šluotinis raipstas bus naikinamas Bijotų miške netoli Metelių regioninio parko lankytojų centro. Savanoriams dovanosime trumpą ekskursiją ir šiltos žolelių arbatos. Jeigu susidėjote, susisiekite su Tomu Pikūnu tel. 868226132 arba el. paštu tomas.pikunas@meteliuparkas.lt .