Ledo žinios, 2021/2022 m. žiema

Data

2022 02 18

Įvertinimas
9
Metelio_ledo_matavimas_2021_12_13.jpg

2022 vasario 18 d.

Obelija - didelė dalis ežero laisva nuo ledo, pakraščiuose dar šiek tiek yra likę, plaukioja po keletą porų gulbių ir klykuolių.
Metelys - didžioji dalis padengta ledu, užlipti ant jo gal ir būtų įmanoma, bet tai būtų pavojinga gyvybei.
Dusia - ledo likę pakraščiuose, dalyje ežero, po žadamos šeštadieninės audros greičiausiai jo nebeliks.

 

2022 vasario 4 d.

Vasario pradžioje Metelio ir Obelijos ežero ledo storis paaugo iki 19 cm . Yra pavienių sniegu apsnigtų properšų. Dusios ežero ledas antrą kartą susidarė tik sausio pabaigoje ir yra nevienalytis. Centrinėje dalyje ledas susidaręs iš sušalusio šlapio sniego, o 500 metrų ruože prie kranto - iš sušalusių ledo gabalų. Žinant, kad artimiausiu metu orai atšils, ant Dusios ežero ledo lipti nepatartina.

2022 sausio 25 d.

Ant Metelio ir Obelijos ežerų kol kas ledas dar tvirtai laikosi, atitinkamai storis - 13 ir 14 cm. Dusios ežeras yra užšąlęs, tačiau ledo storis siekia vos keletą centimetrų. Ledas tirpsta tiesiog akyse, o ir krentantis lietutis padėties negerina. 

2022 sausio 20 d.

Prie pietinio Dusios ežero prie kranto vandenyje plūduriuoja ledo kalnai, tolėliau ežeras banguoja. Metelio ir Obelijos ežerų ledo storis 13 cm. Kai kur atšilę pakraščiai, vietomis sunku užlipti ant ledo.

2022 sausio 14 d.

Labai stiprus vėjas pajudino Dusios ežero ledą, o ledo gabalus sunešė į pietinį ežero krantą ir pakrantę.

2022 sausio 13 d.

Vaikščioti Dusios ežero ledu dar nesaugu - visą ežerą ledas užtraukė trečiadienį ir dabar ties lankytojų centru ledo storis yra tik 5 cm. Metelio ir Obelijos ežerų ledas per paskutines kelias naktis smarkiai ūgtelėjo. Metelyje ledo storis siekia 15 cm, o Obelijos ežere - 12 cm storį.

2022 sausio 4 d.

Ledas pasidarė nebesaugus. Obelijos ir Metelio ežerų ledo storis siekia tik 4-5 cm. Abiejų ežerų pakraščiai atšilę. Dusia banguoja nesuspėjusi užšalti. Yra nuogirdų, kad sausio 3 dieną jau buvo mažiausiai vienas žmogus įlūžęs ant ledo. Saugokite save ir kitus!

2021 gruodžio 30 d.

Dusia dar vis plaukia, pašalusios tik pakrantės. Metelio ežero ledas stipriai "paūgėjo", net iki 13 cm. Pastebėtas gan neįprastas šiems ežerams reiškinys „žvejų skruzdėlynas“. Obelijos ežero ledas sustorėjo ne taip daug, pasiekė 11 cm. Matyt užmestas didesnis sniego sluoksnis sutrukdė pasiekti "aukštesnius rezultatus". Tokio žvejų antplūdžio seniai Metelys nematė, ešerių pagauna visi, tad planuojant pasimėgauti žiemos žūklės malonumais, kviečiame nesnausti ir užsiimti vietas iš ryto, kitaip per šventes ant ledo vietos gali ir pritrūkti.

2021 gruodžio 23 d.

Metelio ir Obelijos ežerai jau pasidengė ledu. Dusios ežere vanduo dar banguoja, ledas sukaustė tik 50 metrų pločio pakrantės ruožą. Obelijos ežero ledo storis siekia 6 cm, Metelio - tik 4 cm. Primename, kad storesnis nei 7 cm storio ledas išlaiko pavienius asmenis, o asmenų grupės gali lipti, kai ledo storis siekia 12 cm .