Technologijos smagiam gamtos pažinimui

Data

2020 11 18

Įvertinimas
0
europ_maldininkas.jpeg

Ko galima tikėtis, kai sujungiamas dirbtinis intelektas, biologijos ir geografijos žinios ??? Rezultatas neįtikėtinas - iNaturalist.org (https://www.inaturalist.org/). Tai organizmų rūšių atpažinimo platforma ir mobilioji programėlė. Dabar ir nebūdamas biologu Tu gali lengvai atpažinti visokius vabaliūkščius ir piktžoles. Viskas paprasta - atsidarai programėlę, fotografuoji ir pasirenki panašiausią iš 10 siūlomų variantų.

Programėlės galimybės plačios. Galima net prisidėti prie retų ar Lietuvai neįprastų rūšių paplitimo tyrimų. Šiemet lankytojų pamėgtoje pelkutėje buvo stebėtas mūsų akiai neįprastas vabzdys - maldininkas. Pasirodo, tai dar ne šiauriausias jų stebėjimo taškas. Pažintiniame take, netoli senųjų ąžuolų, buvo surastas ir atpažintas į vapsvą panašus drugelis - tuopinis stiklasparnis. Dėl slapto gyvenimo būdo juos sugauti gaudyklėmis sunku. O visame take žmonės jau surado apie 200 skirtingų organizmų rūšių.

Lietuvoje stebėjimus atliko daugiau nei 3000 vartotojų ir aptiko daugiau nei 5700 skirtingų rūšių.

Nėra netinkamo laiko pradėti. Net ir darganotą lapkritį galima gamtoje tyrinėti medžius ir žiemojimui neišskidusius paukščius.

Yra dar viena gera žinia saviizoliacijoje esantiems ar kontaktus ribojantiems žmonėms. Į sistemą atpažinimui galima kelti ir anksčiau padarytas nuotraukas. Sėkmės aplinkai draugiškoje medžioklėje.